Our Family, Our Friends

Names on the Wall – S

These are the men, women and children whose names are placed proudly on the Memorial Wall. Please click a letter to see the surnames listed under that letter.

S

SAFFY Alan Leslie ‘Les’ Section 4, Column 8 
SALES Steven Laurence Brian “Muddy”
SANDERSON Kevin F.V. “Kev”
SANEWSKI David George ‘Dave’ Section 1, Block C, Column 3
SAUER Shayne Edward “Creep, Wog, Gandad”
SAWTELL Maurice Section 4, Column 12 
SAXELBY Andrew John ‘Singer’ Section 2, Block J, Column 3
SCANLAN Barry Francis Section 1, Block C, Column 3
SCANLAN James Walton ‘Jimmy’ Section 1, Block C, Column 3
SCHEIKOWSKI Wayne James Section 4, Column 7
SCHEIWE Gregory Percival ‘Greg’ Section 2, Block G, Column 1
SCHIPP Michael Wayne “Schippy”
SCHMELZER Leopold ‘Leo’ Section 3, Column 16
SCHULTZ Dennis Eric Section 1, Block C, Column 3
SCHULZ Patrick ‘Paddy’ Section 1, Block D, Column 3
SEILER Shane Maurice ‘Nus’ Section 4, Column 8 
SELLWOOD Kenneth Leslie Section 2, Block G, Column 1
SEWELL David Norman ‘Dave’ Section 1, Block D, Column 3
SHANNON William John ‘Billy’ Section 2, Block H, Column 2
SHAW Ronald Arthur ‘Shawry’ Section 1, Block E, Column 2 (Nolan’s Transport)
SHEARER Raymond James ‘Beachball’ Section 2, Block G, Column 1
SHEPHERD Noel Francis Section 4, Column 7
SIELY Jason Douglas ‘Jase’ Section 4, Column 7
SILVER Matthew James ‘Fluffy’ Section 2, Block J, Column 3
SILVIA Jeffery Alan ‘Elroy’ Section 4, Column 16
SIMPKIN Trevor John ‘Baldrick’ Section 2, Block K, Column 3
SIMPSON Eric Donald ‘Simmo’ Section 4, Column 16
SIMPSON Frances Leo ‘Manny’ Section 2, Block I, Column 2
SIMPSON Hayden John
SIMPSON James ‘Blue Beard’ Section 4, Column 6
SIMPSON Paul “Simmo, Choc, Obie”
SIMPSON Peter Maxwell ‘Pud’ Section 2, Block G, Column 1
SINNOTT Dennis Anthony ‘Bunge’ and ‘Dang’ Section 2, Block G, Column 2
SJERP Michael John Section 1, Block C, Column 3
SKENE George Norman ‘The Old Fart’ Section 3, Column 16
SLADE Robert William ‘Red Bull’ Section 4, Column 7
SLATER Ian Ronald ‘Slippery’ Section 4, Column 8 
SMART John William ‘Smokey’ Section 4, Column 12 
SMITH Cooper Lindsay Noel ‘Coops’ Section 2, Block G, Column 1
SMITH Kenneth Anthony “Kenny”
SMITH Kerry George ‘Milko’ Section 2, Block I, Column 3
SMITH Leslie Percy ‘Les’ Section 1, Block D, Column 3
SMITH Phillip Roy “Phil”
SMITH Timothy James ‘Tim’ Section 4, Column 8 
SONCIN Lino Carlo Section 2, Block I, Column 3
SORBELLO Alfio Section 2, Block J, Column 3
SOUTHERN Jacqueline Emily “Lady John”
SPARK Jamie Ray ‘The Jimister’ Section 1, Block C, Column 4
SPEDDING Raymond Cecil ‘Speddo’ Section 1, Block D, Column 3
STAATZ Francis John “Frank”
STAGG Trevor Ernest ‘Staggy’ Section 4, Column 7
STAPLETON Julian Michael ‘Stocky’ Section 4, Column 8 
STEELE John Edward ‘Blue’ ‘Steeley’ Section 4, Column 8 
STEELE Peter Thomas ‘Steeley’ Section 4, Column 6
STEFFENS Johann Friedrich ‘John Snr’ Section 1, Block D, Column 3
STEFFENS John Frederich Section 1, Block D, Column 3
STEINOHRT Dudley Earl ‘Charlie’ Section 2, Block F, Column 1
STEPHAN John David ‘Johnnie’ Section 2, Block H, Column 5
STEPHENS John Robert ‘JR’ Section 2, Block I, Column 5
STEVENS (YEOMANS) Paul Brian “Paulie”
STEVENSON Norman Joseph ‘Joe’ Section 4, Column 7
STEWART Kevin James ‘Stewie’ Section 4, Column 13 
STEWART Terrence Patrick ‘Stump’ Section 2, Block J, Column 4
STIELER Alan Wayne Section 1, Block C, Column 4
STOCKWELL Maurice “Maurie”
STOKES Stanley Albert ‘Stan’ Section 4, Column 6
STONE Shane Andrew ‘Stoney’ Section 2, Block K, Column 2
STOW Raymond William ‘Stowy’ Section 2, Block H, Column 2
STRASBURG Arthur Norman Section 3, Column 17
STRASBURG Wayne Barry ‘Huggy Bear’ Section 1, Block C, Column 4
STUBBS Kobi John “Buddy”
STUTZ Barrington John ‘Barry’ Section 1, Block C, Column 4
SUMERTON Roderic ‘Goanna’ Section 2, Block J, Column 3
SUPPLE Barry Reginald ‘Buck’ Section 1, Block C, Column 4
SUTCLIFFE Lloyd Gordon
SUTTON Kerry John ‘Sutto’ Section 2, Block H, Column 5
SWALLING Mark William ‘MD & Swallow’ Section 4, Column 7